Słynne uzdrowisko

Niewiele jest miejscowości cieszących się taką sympatią powracających co roku turystów. Niezwykłe walory przyrodnicze i uzdrowiskowe, ciekawa architektura i przyjaźni, otwarci mieszkańcy sprawiają, że popularność Krynicy Górskiej, znanej również jako Krynica Zdrój, nigdy nie słabnie. Od pokoleń do Krynicy niezmiennie zjeżdżają liczni kuracjusze, którzy doceniają jej niecodzienne zalety uzdrowiskowe.

Ta leżąca w samym sercu Beskidu Sądeckiego miejscowość słynie szczególnie ze swych naturalnych wód leczniczych, bogatych w niespotykane nigdzie indziej zdrowe związki i minerały. Spróbować jej można między innymi w słynnym Starym Domu Zdrojowym, stanowiącym największą atrakcję miasteczka.

Poza spożywaniem niezwykłej wody, poleca się także kąpiele w Łazienkach Borowinowych i Starych Łazienkach Mineralnych. Doskonała infrastruktura, która na przestrzeni lat powstawała w Krynicy specjalnie z myślą o kuracjuszach, zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających. Nic dziwnego, że pośród gości coraz więcej jest turystów z całej Europy, a sława tego miejsca dociera do najdalszych zakątków kontynentu.

Wycieczki piesze

Osoby spragnione spacerów i aktywnego wypoczynku na łonie natury także znajdą tu coś dla siebie. Szlak Cerkwi Łemkowskich z pewnością zainteresuje miłośników historii, a Muzeum Nikifora pasjonatów sztuki.

Krynica Zdrój to liczne atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Warto już teraz zarezerwować komfortowe noclegi na nadchodzący urlop, aby moc w spokoju cieszyć się urokami tej wyjątkowej miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego pensjonatu. Doskonałe położenie w bezpośrednim sąsiedztwie pijalni wód sprawia, że stanowimy świetną bazę wypadową podczas pobytu w Krynicy.