Goście naszego pensjonatu liczyć mogą na darmowy wynajem sprzętu do nordic walking. Na czym polega popularne 'chodzenie z kijami’ i dlaczego warto spróbować tego sportu niezależnie od wieku?
Wynajem kijów do Nordic Walking | bezpłatnie |
Pozornie technika nordic walking wydaje się łatwa do nauczenia, ponieważ sport ten odzwierciedla naturalny chód, tyle że z kijkami w dłoniach. Jednak żeby nasz wysiłek był skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty (np. odciążenie stawów kolanowych, zniesienie bólów kręgosłupa) musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach technicznych.
Jak chodzić z kijami? Technika nordic walking w 3 krokach
- Krok pierwszy
Naukę techniki zaczynamy bez kijków. Idziemy, stawiając długie kroki od pięty. Zwracamy uwagę, by plecy były wyprostowane, patrzymy w dal, a nie w ziemię przed sobą. Pamiętamy o rozluźnieniu ramion i wyprostowanej sylwetce.
2. Krok drugi
Zachowując postawę z 1. kroku, zaczynamy się poruszać, ciągnąc kijki za sobą. Pilnujemy wyprostowanej sylwetki, dołączamy delikatne wymachy ramion (jakbyśmy nie mieli w dłoniach kijków). Dłonie są otwarte, nie trzymamy rękojeści kijka (nie wypadną, bo są w rękawiczce). Wprawiamy w ruch kijki, ale nie wbijamy ich w podłoże. W ten sposób pokonujemy dystans ok. 500 m.
3. Krok trzeci
Następnie chwytamy rękojeść kijka dłonią i staramy się wbić go w podłoże. Odepchnięcie powinno mieć kierunek do tyłu (a nie do dołu). Ręka wysunięta do przodu nie może być wyżej od linii pępka. Miejsce wbicia kija to mniej więcej połowa kroku. Wbijamy kij w podłoże dłonią zamkniętą na rękojeści, ręka prosta przechodzi przez linię biodra do tyłu – odpychamy się od podłoża, puszczamy kij, otwierając dłoń, i przenosimy go do przodu. Rękawiczka przy kijkach pozwala na powrotny ruch ręki bez konieczności trzymania rękojeści, bo sprawia, że kije są cały czas przymocowane do dłoni. Należy pamiętać, że ostre zakończenia kijków, czyli groty, zawsze powinny znajdować się z tyłu.
Życzymy udanej zabawy podczas nordic walking w Krynicy Zdroju!
Zapraszamy do kontaktu z obsługą pensjonatu, aby zapytać o dostępność sprzętu,