SAUNA FIŃSKA

zrelaksuj się w saunie

Zwyczaj korzystania z sauny na dobre zadomowił się w naszym kraju, a płynące z niego korzyści są dziś powszechnie znane. Poprawa krążenia krwi i oczyszczenie całego organizmu to tylko przykłady z długiej listy pozytywnych skutków płynących z jej użytkowania.

W pensjonacie Urocza Art oddajemy do Państwa dyspozycji saunę fińską z aromaterapią, która przyczyni się do poprawy kondycji oraz dostarczy dodatkowych wrażeń podczas pobytu. Zachęcamy do korzystania z sauny jako uzupełnienia zdrowego wypoczynku, w którego skład wchodzić mogą również wycieczki rowerowe po okolicy czy kąpiele borowinowe w zaprzyjaźnionym sanatorium. Atrakcji do wyboru jest wiele, a połączone gwarantują kompleksową regenerację zarówno dla ducha, jak i dla ciała.

Regulamin i zasady korzystania z sauny dostępne są poniżej lub na życzenie u naszej obsługi. Zapraszamy!

Sauna fińska (sucha), czas wynajęcia 1h 2 os. 80 zł
3-4 os. 120 zł
5-6 os. 150 zł
Sauna fińska z aromaterapią, czas wynajęcia 1h 2 os.  80zł
3-4 os. 120 zł
5-6 os. 150 zł

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SAUNY
 1. Sauna fińska z aromaterapią jest integralną częścią Pensjonatu Urocza. Zasady korzystania reguluje niniejszy regulamin.
 2. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy zapoznać się tym regulaminem. Podczas korzystania z pomieszczenia sauny należy bezwzględnie stosować się do regulaminu, instrukcji użytkowania urządzeń, poleceń i informacji udzielanych przez Personel pensjonatu.
 3. Opłata za pobyt w saunie naliczana jest zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 4. Minimalna liczba osób przebywających w kabinie sauny wynosi 2 osoby, maksymalna liczba wynosi 6 osób.
 5. Z sauny mogą korzystać osoby zdrowe lub osoby których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z zabiegów.
 6. Nie zaleca się korzystania z sauny osobom:
 7. chorym na serce, nadciśnienie i z chorobami naczyń krwionośnych
 8. chorym na tarczycę, klaustrofobię, epilepsję, stany reumatyczne, nowotwory, ostre infekcje i stany astmatyczne
 9. kobietom w okresie ciąży oraz w czasie menstruacji
 10. Korzystanie z sauny odbywa się na własną odpowiedzialność użytkownika.
 11. Dzieci do lat 16 mogą przebywać w saunie wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
 12. Regulacja temperatury i wilgotności w saunie należy do obsługi (nie należy samodzielnie zmieniać parametrów sterownika).
 13. Obowiązkiem każdego użytkownika sauny jest posiadanie własnych ręczników. Ręcznik powinien być rozłożony tak aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią siedziska.
 14. Do sauny należy wejść po dokładnym umyciu całego ciała i jego osuszeniu (zob. Instrukcja korzystania z sauny).
 15. każdej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu w saunie oraz jej uszkodzeniu należy niezwłocznie powiadomić Personel pensjonatu.
 16. Po zakończeniu kąpieli należy pozostawić porządek w całym pomieszczeniu.
 17. Korzystający z sauny zobowiązany jest do przestrzegania opłaconego czasu pobytu oraz punktualnego opuszczenia pomieszczenia sauny.

Instrukcja korzystania

Jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z sauny fińskiej?

 1. Do sauny nie można wejść głodnym lub z pełnym żołądkiem.
 2. Przed wejściem do sauny należy się dokładnie umyć i wytrzeć do sucha. Wszystkie nałożone na ciało kosmetyki, utrudniają wydalanie potu. Należy ściągnąć biżuterię.
 3. Z sauny korzystamy nago, owijając się jedynie ręcznikiem. Do sauny nie wchodzimy w obuwiu.
 4. Sesję w saunie należy rozpocząć od ławeczek znajdujących się niżej. Najlepiej jest się położyć na ławeczce tak, aby całe ciało znajdowało się na tym samym poziomie. Pozycja powinna być wygodna, zapewniająca całkowity relaks. Po kilku minutach możemy zmienić na ławeczkę wyżej położoną gdzie jest cieplej. Kąpiel w saunie nie powinna trwać dłużej niż 30-40 min w trzech porcjach czasowych 12-15 min z przerwami 6-12 minutowymi na zimną kąpiel.
 5. Po wstaniu z pozycji leżącej, należy odczekać w pozycji siedzącej 1-2 minut by w ten sposób zapobiec nagłemu odpływowi krwi z mózgu (co może skutkować omdleniem).
 6. Prysznic należy brać na przemian wodą ciepłą i zimną zaczynając od stóp do głów. Naprzemienny prysznic po gorącej sesji w saunie poprawia nasze krążenie oraz wzmacnia system odpornościowy organizmu.
 7. Należy także przyjmować napoje w umiarkowanej ilości w celu uzupełnienia niedoborów wody i soli mineralnych utraconych podczas wypacania się.
 8. W celu dodatkowego przekrwienia skóry, można korzystać z miotełek brzozowych, którymi lekko uderzamy ciało.
 9. Podczas saunowania należy unikać głośnych rozmów i śmiechów aby zachować atmosferę wyciszenia i relaksu.
 10. Po wyjściu z sauny powinniśmy się położyć i odpoczywać przez około 15 min.