UROCZA ART PENSJONAT położony jest w samym centrum perły polskich uzdrowisk, Krynicy – Zdroju. To historyczne miejsce z artystyczną duszą.
Pensjonat powstał w 1920 roku i chociaż przeszedł generalny remont, swoim wystrojem i filozofią nawiązuje do bogatej historii. Pensjonat mieści się w kamienicy wybudowanej w stylu Bauhaus, a jego wystrój zaprojektowany jest tak, aby oddać ducha modernizmu. W każdym pokoju na ścianach podziwiać możemy obrazy artystów tworzących sztukę nowoczesną. Minimalizm we wnętrzach pozwala na skupienie się na pięknych widokach roztaczających się z okien pensjonatu, z których podziwiać możemy panoramę Krynicy i Górę Parkową.
Zaledwie kilka kroków od pensjonatu jest centrum miasta oraz wszystkie główne atrakcje (m.in. Pijalnia Główna, Deptak i Park krynicki, kolejka linowa na Górę Parkową ). Dzięki swojemu położeniu Pensjonat jest idealną bazą wypadową zarówno do pieszych wędrówek górskich jak i dla amatorów białego szaleństwa.
Po dniu pełnym wrażeń zrelaksować możemy się na tarasie pensjonatu oraz w saunie podczas aromatycznych seansów z widokiem na Krynicę.
STYL BAUHAUS
Styl architektoniczny Bauhaus pojawił się pod wpływem rewolucji przemysłowej gdzie rzemiosło postanowiono zastąpić funkcjonalizmem przemysłowym. Ich założeniem było stworzenie nowoczesnej architektury, funkcjonalnej, integralnie związanej z innymi dziedzinami sztuki, dążenie do jedności estetycznych i technicznych dzieła. Ten kierunek wpłynął zatem na kształtowanie się architektury modernistycznej – prostej, przejrzystej i jednolitej. Główne założenia architektury Bauhaus podkreślają duże znaczenie prostych geometrycznych form takich jak kwadrat, koło czy stożek. Wyróżnikiem stylu Bauhaus jest także brak zbędnych dodatków i zdobień. W tym stylu konieczne jest też korzystanie z dorobku innych dziedzin, które z pozoru nie wiążą się z architekturą – psychologia czy socjologia są brane pod uwagę i przyświeca im myśl, iż właściwie wykreowana i dostosowana do danej osoby przestrzeń może pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie i życie. Założenia Bauhaus uwzględniają też konieczność współgrania architektury z otoczeniem i jego specyfiką.
MODERNIZM W SZTUCE
Modernizm, sztuka nowoczesna (ang. modern art) – umowny okres w dziejach sztuki, którego ramy czasowe wyznacza się od lat 60. XIX wieku (w związku z impresjonizmem) do lat 70. XX wieku (konceptualizm). Sztuka nowoczesna silnie związana jest z pojęciem modernizmu w filozofii i zjawiskiem awangardy. Terminu modern art, w miarę skrystalizowanej formie użył jako pierwszy Joris-Karl Huysmans w 1883.
Zakres pojęcia sztuki nowoczesnej wiąże się z nowymi koncepcjami sztuki i dzieła, zwracającymi się ku pogłębianiu refleksji nad językiem sztuki, artystycznemu eksperymentowi, stosowaniu nowych technik i materiałów, wiarą w głębokie związki kultury i techniki, a przede wszystkim z ideą postępu (liniowy rozwój sztuki i historii).
Sztuka modernistyczna opiera się na postawach o oświeceniowym rodowodzie, a więc na racjonalizmie, liberalizmie i wspomnianej już idei postępu.
Termin modernizm w węższym, obecnie rzadko stosowanym znaczeniu, oznacza też sztukę przełomu XIX i XX wieku.