Nikt nie potrafi kochać tak szczerze i bezwarunkowo jak dziadek i babcia. Czuwają, by ich wnuczęta wzrastały w poczuciu akceptacji i pojawiają się zawsze, gdy ich pomoc jest niezbędna. Jednak i oni potrzebują chwili wytchnienia oraz oderwania od codzienności. Pewnie domyślasz się, że najlepszą do tego okazją będzie zorganizowanie dziadkom urlopu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby seniorzy wrócili pełni werwy oraz zdrowia.

Aktywnie, klimatycznie i uroczo

Słynąca z niepowtarzalnego mikroklimatu o właściwościach uzdrawiających Krynica-Zdrój jest wymarzonym miejscem na wczasy dla seniora. Malownicze położenie w Beskidzie Sądeckim gwarantuje niesamowite wrażenia oraz wiele przyjemnie spędzonych chwil.

Na piesze wyprawy zapraszają leśne ścieżki, na które warto zabrać kije do Nordic Walking. Nie należy obawiać się górskich szlaków, ponieważ znajdujemy się jedynie 560-620 m n.p.m. Tak łagodne wzniesienia ułatwią wędrówkę również osobom z mniejszą kondycją. Natomiast na szczyt Jaworzyna zabierzemy się najdłuższą w Polsce kolejką gondolową. W czasie wypraw warto uwzględnić przejazd kolejką linową na Górę Parkową. Interesującą formą poznania okolicy mogą być zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Możliwość podróży autokarem zapewni dotarcie w dalsze strony.

Oprócz bliskich spotkań z przyrodą wiele atrakcji znajdziemy w mieście mogącym poszczycić się imponującą historią i dorobkiem kulturalnym. Tym razem proponujemy spacer uliczkami Krynicy-Zdroju – miasta, które na przełomie XIX i XX wieku oraz w okresie międzywojennym ukochali wybitni polscy artyści, m.in. Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Julian Tuwim, Jan Kiepura. Bardzo prosimy o przyjrzenie się szczegółom architektonicznym zabytkowych willi. Z pewnością nie obędzie się bez odwiedzenia trzech pijalni wód i skosztowania bogatej w minerały wody wprost ze źródła. Park Zdrojowy gwarantuje chwile ukojenia i odpoczynku. Ciekawym sposobem na podziwianie uroków miasta może być przejażdżka dorożką.

Pensjonat bliski sercu miasta

Rezerwowanie pobytu dla seniorów powinno uwzględniać miejsca położone w dogodnej lokalizacji. Nasi dziadkowie zapewne nie boją się spacerów, ale warto zapewnić im jak najlepszy dostęp do okolicznych atrakcji. Wygodnie urządzone pokoje Pensjonatu Urocza Art w Krynicy Zdrój oferują spokój i relaks potrzebne po dniu wypełnionym wrażeniami.

Dodamy, że sam pobyt w Pensjonacie, którego wnętrza emanują czarem minionych czasów, również jest wartym uwagi przeżyciem. Zawdzięczamy to bogatej przeszłości budynku wzniesionego w 1920 roku, w którym dzięki licznym remontom udało się oddać ducha modernizmu. Tworzy go wystrój stawiający na minimalizm i wyraziste akcenty artystyczne. Umieszczone na ścianach obrazy reprezentujące nowoczesne kierunki malarstwa.

W towarzystwie sztuki i pięknych widoków za oknem zapewniamy regenerujący zmysły i ciało wypoczynek. Wiemy, jak bardzo uwielbiane są seanse w saunie. Jeśli kondycja zdrowotna nie stoi na przeszkodzie, to zachęcamy do wizyty w saunie aromatycznej. Myślimy, że z aprobatą spotka się propozycja masażu w zaciszu własnego pokoju. Wieczorne chwile umili lektura jednej z książek ze zbiorów w naszej biblioteczce. Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty kulinarnej. Mamy doświadczenie w przygotowywaniu zdrowych i pełnowartościowych posiłków również dla osób będących na różnego rodzaju dietach. Naszych gości otaczamy wszechstronną troską, dlatego można nam zaufać i powierzyć swoich ukochanych seniorów.