Sauna to relaks i odprężenie. Ale czy to wszystko? Czy tylko takie jest działanie sauny? Oczywiście że nie! Przynosi ona zdecydowanie więcej korzyści, a do tego wszystkiego dostępna jest także w naszym pensjonacie dla Gości.

Na zdrowie

Sauna poprawi krążenie, wzmocni Twoją odporność i zahartuje organizm. Dodatkowo sauna pomoże Ci odzyskać formę po urazach, pomoże również w bólach reumatycznych i korzonkach. Ponadto ma korzystny wpływ na układ oddechowy i nerwowy. Szczególnie polecana jest po wysiłkach fizycznych dla złagodzenia i odprężenia napiętych mięśni np po jeździe na nartach.

Dla urody

Sauna działa oczyszczająco na organizm i naszą cerę.  Pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawi przemianę materii, a także otworzy pory i oczyści skórę. Warto dodać jeszcze, że korzystania z sauny przeciwdziała starzeniu się organizmu. Do sauny warto zabrać ze sobą np maskę lub odżywkę na włosy, dzięki temu składniki kosmetyku mocniej wnikną w strukturę włosa. Sauna wzmocni ich działanie!

Dla czystej przyjemności

Dzięki temu, że sauna pomoże Ci wyeliminować skutki przemęczenia…. odpręży, zrelaksuje i uspokoi nasz organizm. Pod wpływem podwyższonej temperatury organizm wydziela serotoninę – hormon szczęścia.

Podsumowując sauna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, urodę i samopoczucie.

Trzy razy na tak – a więc ruszajmy!

SAUNA FIŃSKA